fbpx

Do czasu awarii samochodu, wielu kierowców nie zastanawia się nad wyborem warsztatu. Pytanie, do którego miejsca warto się wybrać pojawia się najczęściej w momencie, kiedy auto przestaje być sprawne. Ogólnopolskie badania* pokazują, jakimi kryteriami kierują się kierowcy przy wyborze serwisu naprawczego.

Kryteria wyboru warsztatu samochodowego

Przeprowadzono badania na grupie 1000 kierowców z Polski w celu zidentyfikowania czynników, które skłaniają ich do polecania konkretnych serwisów samochodowych rodzinie i znajomym. Najczęściej wymienianym przez ankietowanych powodem było to, że warsztat kontaktuje się przed kolejną wizytą, aby omówić potencjalne prace, które mogą być konieczne. Kolejnymi istotnymi czynnikami, które wpływają na rekomendację był fakt, że serwis wcześniej skutecznie rozwiązał inne problemy z samochodem (26% respondentów). Wyniki ankiety wskazują również na potencjalne obawy dotyczące kosztów naprawy oraz na to, jakie znaczenie dla klientów ma wyjaśnienie planowanych prac. Aż 23% kierowców wskazuje na warsztat, w którym pracownicy przy odbiorze auta dokładnie wyjaśnią koszty poniesionych napraw. Klienci często polecają serwisy, które oferują przyjazną obsługę (25%), a zdaniem 23% kierowców wartym odwiedzenia jest serwis, który tłumaczy, które zabiegi są niezbędne i prosi o zatwierdzenia ich przez klienta przez przystąpieniem do działania. Dodatkowo, 23% ankietowanych poleciłoby warsztat, który jest umiejscowiony w dogodnej lokalizacji.

ok
Wybór warsztatu – te rzeczy nie są istotne

Badanie wykazało również czynniki, które mają minimalny wpływ na polecanie danego serwisu. Tylko 4% kierowców wskazało, że istotnym czynnikiem przy wyborze serwisu naprawczego jest dostęp do bezpłatnej sieci WiFi, podczas gdy 7% doceniłoby ofertę napojów. Ponadto, serwisy nie muszą się niepokoić o konieczność nagrywania materiałów wideo z wyjaśnieniami wykonanych napraw, gdyż zaledwie 6% kierowców byłoby zainteresowanych taką formą.

 

* Badanie OnePoll — przeprowadzone w grupie 1000 właścicieli samochodów w Polsce. To samo badanie przeprowadzono także w innych wybranych krajach europejskich.

Więcej informacji na stronie www.warsztat.pl