fbpx

Kolejne, niemałe wyzwanie czeka na serwisantów zajmujących się Mercedesami. Producent apeluje, aby właściciele samochodów tej marki zgłosili się do serwisów naprawczych w celu usunięcia defektu. Wadliwe poduszki powietrzne znalazły się w najpopularniejszych modelach – sprinterze oraz vito.

Uszkodzone poduszki zostały wyprodukowane przez firmę Takata. Umieszczone zostały w samochodach dostawczych sprinter (typ 906) oraz vito/viano (typ 639).

wadliwa poduszka powietrzna

Producent marki wskazuje, że w poduszkach powietrznych po pewnym czasie użytkowania może dojść do zmian właściwości chemicznych gazu, który znajduje się w jej wnętrzu.  W związku z tym, konieczne jest, aby właściciele pojazdów zgłosili się do serwisu naprawczego.

Głos w tej sprawie zabrał sam producent kierując informację do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna, że w momencie wypadku samochodu z zamontowaną wadliwą poduszką powietrzną istnieje duże prawdopodobieństwo pęknięcia generatora gazu. Poduszka może stać się śmiertelnym zagrożeniem dla kierowcy, ponieważ części generatora gazu są w stanie uszkodzić ciało.

W Polce odnotowano prawie 11 tysięcy pojazdów, w których mogły zostać zamontowane wadliwe poduszki powietrzne. Również w marcu producent poinformował o wadliwych mocowaniach dachu oraz śrubach kordujących w układzie kierowniczym. Właściciele pojazdów Mercedes zostaną poinformowani o konieczności zgłoszenia się do autoryzowanych serwisów naprawczych.

Mogłoby się wydawać, że wadliwe części zamontowane w tysiącach pojazdów spowoduje pogorszenie wizerunku Mercedesa. W tej sprawie wypowiada się adwokat Magdalena Rok-Konopa:

Powyższa postawa dealera powoduje, że Klient nie traci zaufania do marki, a jednocześnie minimalizuje ryzyko wystąpienia klientów z roszczeniem odszkodowawczym w stosunku do niego.

adwokat Magdalena Rok - Konopa

Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Rok-Konopa i Wspólnicy sp. k.

Więcej informacji na stornie MOTO Bankier.pl