fbpx

Wsparcie finansowe na zakup samochodu cieszy się dużą popularnością wśród Polaków. To zrozumiałe, gdyż każdy pragnie zaoszczędzić na zakupie pojazdu. Okazuje się, że istnieje możliwość uzyskania nawet 120 000 złotych dopłaty, by nabyć wymarzony samochód. Jak to osiągnąć?

W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie programem wsparcia przy zakupie samochodu osobowego, zarząd Rady Nadzorczej PFRON, po konsultacjach z kierownictwem, postanowił wprowadzić modyfikacje, które przekształcają go w program trwający bez określonego terminu – doniósł wiceminister MRiPS Paweł Wdówik.

Kto może dostać dofinansowanie na zakup samochodu?

Kto będzie uprawniony do otrzymania dodatkowych funduszy na nabycie pojazdu? Dodatkowe środki finansowe dotyczą zakupu samochodu przez osoby z niepełnosprawnością. Pieniądze te zostały udostępnione w marcu 2023 roku, a niedawno zdecydowano się na bezterminowe przedłużenie tego programu. Niemniej jednak, budżet nie jest nieograniczony. Przyjmowanie wniosków będzie prowadzone dwa razy w ciągu każdego roku.

samochód dla osoby niepełnosprawnej
Ile dopłaty można dostać na zakup samochodu?

Dzięki wprowadzeniu takiego podejścia, składając wniosek w bieżącym roku, otwieramy sobie możliwość otrzymania wsparcia finansowego w roku następnym. Z tego powodu, warto mieć na uwadze konieczność składania wniosków w odpowiednim okresie, aby potem uniknąć frustracji związaną z długim oczekiwaniem. W końcowym efekcie, osoby niepełnosprawne, które zmagają się z ograniczeniem ruchu bez użycia wózka inwalidzkiego, będą kwalifikować się do udziału w programie. Jeśli staramy się o wsparcie na zakup takiego pojazdu, istnieje możliwość otrzymania nawet 80% dofinansowania. Maksymalny limit wartości auta, które można zakupić w ramach programu, wynosi 150 000 złotych.

Źródło: www.wrc.net.pl