fbpx

Samochody przyszłości przyjmują różnorodne formy, a jedną z nich właśnie zaprezentowało Renault. H1st Vision, unikatowy koncept, powstał dzięki współpracy 100-osobowego zespołu. Ma on na celu wytyczanie nowych kierunków rozwoju w dziedzinie motoryzacji. Cały projekt jest inicjatywą Software République, której celem jest rewolucyjne podejście do branży samochodowej, zachęcające do wspólnego tworzenia pojazdów wzbogaconych o nowe technologie.

Wizja Renault stawiająca człowieka w centrum

Software République stworzyło sześć dużych firm: Atos, Dassault Systèmes, Orange, Renault Group, STMicroelectronics, Thales. Software République planuje uruchomienie do roku 2025 dziesięciu nowych ofert usług i produktów, a także wprowadzenie 50 start-upów i świadczenie usług w ponad 50 regionach.

Jedynie dwa lata po powstaniu Software République, na targach Viva Technology 2023, zaprezentowano pionierski projekt wykorzystujący innowacyjne technologie, które doskonale oddają wizję mobilności przyszłości, która stawia człowieka w centrum uwagi. Projekt nosi nazwę H1st Vision, co oznacza „Human First” (pol. najpierw człowiek).

Samochód stworzony przez Software République łączy w sobie aż 20 w pełni działających innowacji. Realny pojazd ma swoje odzwierciedlenie w wirtualnym świecie, gdzie różne, niezależne od siebie systemy kontaktują się i współpracują ze sobą. Dzięki tej technologii możliwe jest modelowanie, wizualizacja i symulacja sytuacji, które mogą występować w realnym świecie.

pielęgnacja samochodu
H1st Vision będzie monitorować stan zdrowia kierowcy

H1st vision to rewolucyjny pojazd w pełni skupiony na zapewnieniu bezpieczeństwa kierowcy, a także innych użytkowników ruchu drogowego. Oferuje m.in.:

  • bezpieczny i innowacyjny dostęp biometryczny do pojazdu;
  • wyjątkowe wrażenia dźwiękowe we wnętrzu;
  • zoptymalizowany zasięg i ładowanie baterii;
  • monitorowanie stanu zdrowia kierowcy i stanu technicznego pojazdu oraz wsparcie w tym zakresie;
  • ochronę pasażerów i innych użytkowników dróg dzięki ostrzeganiu predykcyjnemu.

Kto naprawi samochody naszpikowane technologią?

Szybko postępująca technologia powoduje, że  branża motoryzacyjna musi dostosować się do nowych wymogów. Powstaje zatem pytanie jaka rewolucja czeka warsztaty i serwisy naprawcze, które stale będą musiały doskonalić swoje umiejętności, a także dostosowywać swoje serwisy pod względem technologicznym, aby sprostać wymaganiom nowoczesnych samochodów.

Więcej informacji na stronie: www.wrc.net.pl