fbpx

Warta, będąc pionierem w Polsce, wprowadziła innowacyjny sposób rozwiązywania szkód w pojazdach elektrycznych. Specjalnie wykwalifikowana grupa rzeczoznawców została powołana do obsługi tych przypadków i przeszła szereg szkoleń prowadzonych przez różnych producentów pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Dodatkowo, rzeczoznawcy ci zdobyli uprawnienia SEP do 1 kV, umożliwiające im kompleksowe i profesjonalne likwidowanie szkód w tego typu pojazdach.

Oględziny uszkodzonego pojazdu przez wideokonferecję

Zakład ubezpieczeń postanowił zautomatyzować proces obsługi szkód w pojazdach elektrycznych oraz utworzyć grupę 25 wyspecjalizowanych ekspertów zajmujących się ich rozwiązywaniem. Ta grupa została podzielona na dwa segmenty ekspertów:

  • część z nich pełni rolę rzeczoznawców zdalnych, którzy przeprowadzają oględziny prostych szkód za pomocą wideokonferencji,
  • pozostała część ekspertów, zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych, wykonuje bardziej zaawansowane zadania eksperckie, takie jak odwołania czy sporządzanie opinii.
naprawa samochodu

Ubezpieczyciel podkreśla, że wszyscy rzeczoznawcy przeszli intensywny, roczny program szkoleniowy, który składał się z wielu szkoleń organizowanych przez 10 różnych producentów samochodów, takich jak Tesla, Toyota, Ford, Mercedes, Nissan, Skoda i Volvo. Podczas tych szkoleń rzeczoznawcy zgłębili szczegółowe informacje na temat pojazdów elektrycznych, które są w pełni monitorowane i aktualizowane online. Zapoznali się również z ich rozwiązaniami technicznymi, w tym budową, specyfiką i systemami ładowania. Mieli również okazję uczestniczyć w procesie demontażu modułów baterii, które są sercem pojazdów elektrycznych.

Więcej samochodów, więcej szkód

Warta zaznacza, że w miarę wzrostu liczby pojazdów elektrycznych, zauważalny jest również wzrost liczby szkód w tym segmencie. W 2022 roku ubezpieczyciel zdołał zlikwidować 337 szkód dotyczących pojazdów elektrycznych oraz ponad 5 tysięcy szkód dotyczących samochodów hybrydowych.

Więcej informacji: www.gu.com.pl